top of page

SYSTEMY NAWADNIAJĄCE

W przypadku systemu automatycznego nawadniania ogród podlewany jest za pomocą zraszaczy, mikrozraszaczy lub/i linii kroplujących, dobranych odpowiednio do rodzaju roślinności. Ich pracą kieruje odpowiednio zaprogramowany sterownik. Rozwiązanie to ma następujące zalety:

  • system praktycznie nie wymaga obsługi, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na podlewanie ogrodu (system jest w pełni automatyczny od uruchomienia wiosennego, aż do zamknięcia systemu na sezon zimowy)

  • umożliwia racjonalne zużycie wody, nawet o 50% mniejsze w stosunku do tradycyjnego podlewania (system można zaprogramować tak, by dozował roślinom właściwą ilość wody)

  • system automatycznego nawadniania warto założyć nawet w małym ogrodzie (np. o pow. 200 m2., gdzie może obejmować całą jego powierzchnię, bądź tylko jej część, np. trawnik)

  • w przypadku zainstalowania sterownika z możliwością podłączenia do sieci Wi-Fi, nawadnianie może być obsługiwane zdalnie przez inwestora oraz naszą firmę, niezależnie od tego czy jesteśmy na miejscu, czy na urlopie :)

  • przy wyborze sterownika połączonego z siecią dodatkową zaletą, są funkcje samoistnie wydłużające bądź skracające cykle nawadniające w zależności od prognozy pogody, do której sterownik ma dostęp przez Internet (np. jeśli temperatura wzrasta powyżej 27 °C cykl wydłuża się o 30%, jeśli wystąpiły opady lub temperatura spada cykl skróci się)

KIEDY WYKONAĆ MONTAŻ?

System automatycznego nawadniania najlepiej zamontować, zanim założymy ogród; podziemną część instalacji – po wykonaniu prac ziemnych, a przed rozpoczęciem prac budowlanych (jak ułożenie nawierzchni ogrodowych czy budowa elementów małej architektury). Montaż nadziemnej części systemu (zraszaczy czy linii kroplujących) wykonujemy po posadzeniu roślin i założeniu trawnika. System automatycznego nawadniania można także zamontować w istniejącym już ogrodzie, ale w tym przypadku konieczna może być ingerencja w znajdujące się w nim obiekty.

Zalety wykonania nawadniania przez naszą firmę:

Wykonanie projektu i zainstalowanie systemu automatycznego nawadniania jest dość skomplikowane, aby uniknąć błędów, najlepiej zlecić te prace profesjonalistom. Jeśli montaż nawadniania zostanie wykonany przez naszą firmę, otrzymujecie Państwo gwarancję na działanie instalacji. Oferujemy również fachowy serwis  gwarancyjny, jak również pogwarancyjny. (Czas naprawy od zgłoszenia wynosi max. do 48h). Podczas realizacji przez naszą firmę, projekt otrzymujecie Państwo gratis.

 

Udzielamy gwarancji na wszystkie materiały.

Okres gwarancyjny nawet do 6 lat!

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
bottom of page